این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
اولین کنگره پژوهشی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان
The 1st Research Congress Of Hormozgan Medical Sciences Students

:: راهنمای نگارش خلاصه مقاله


راهنمای نگارش مقالات
 

طبق مصوبه تیم علمی اولین کنگره پژوهشی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان جهت ارائه مقاله، ثبت نام و ارسال چکیده مقاله تنها از طریق وب سایت کنگره و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور در پانل شخصی برای هر متقاضی صورت می پذیرد و مواردی که از طریق نمابر، پست الکترونیک و یا به صورت کاغذی ارسال شوند مورد بررسی قرار نخواهند گرفت. لطفا قبل از ارسال مقاله موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید.
 

 1. خلاصه مقالات از طریق سایت کنگره به دبیرخانه ارسال و پس از داوری، مقالات منتخب معرفی می‌گردند. خلاصه مقالات به دو زبان فارسی و انگلیسی قابل پذیرش می‌باشد.
 2. خلاصه مقالات ارسالی می توانند به صورت خلاصه طولانی ساختارمندInformative Extended Abstract  ارسال گردد. یعنی الزاما نباید کمتر از 250 کلمه باشد و می توان بسته به نوع مقاله تا 500 کلمه هم باشد.
 3. تنها چکیده مقاله ارسال گردد و از فرستادن مقاله کامل (Full text) خودداری شود.
 4. فایل ارسالی چکیده می بایست با فرمت doc و یا docx باشد.
 5. مقالات برگزیده بر اساس کیفیت، خلاصه مقاله ، تحقیق انجام شده و نو بودن ایده و سایر موارد با هماهنگی کمیته داوران مطابق چک لیست داوری انتخاب می شوند.
 6. هرگونه تصمیم گیری در خصوص پذیرش و نحوه ارائه مقاله بر عهده کمیته علمی کنگره است.
 7. در صورت بروز هرگونه سوال و یا مشکل در ارسال مقالات از طریق ایمیل کنگره مکاتبه شود.  به ایمیل شما ظرف 24 ساعت پاسخ داده خواهد شد ( scrcongess@hums.ac.ir ) .
 8. در هنگام ارسال چکیده مقالات ذکر شماره تلفن همراه و پست الکترونیک الزامی می باشد.
 9. مسئولیت اطلاع رسانی به سایر محققین به عهده فرستنده مقاله می باشد.
 10. ذکر نام اساتید راهنما و یا مشاور کار تحقیقی در چکیده مقالات ارسالی ضروری است.
 11. خلاصه مقاله باید از تحقیقاتی ارسال شود که در زمان ارسال مقاله به کنگره نتایج آن ها کاملا مشخص شده باشد و از عنوان عباراتی مانند " نتیجه در حال بررسی می باشد" و ... اکیدا خودداری شود.

دستورالعمل تهیه خلاصه مقالات
 

 1. تمامی انواع مقالات باید شامل عنوان مقاله، نام نویسندگان و نام سازمان تمامی نویسندگان ،دانشگاه، کمیته تحقیقات دانشجویی ، مرکز تحقیقات و یا هر سازمانی که حمایت و تصویب کار تحقیقی را بر عهده داشته است باشد.
 2. برای نگارش تمامی اجزاء در خلاصه مقالات فارسی از فونت B Nazanin و مقالات انگلیسی از فونت Times New Roman استفاده گردد. 
 3. عنوان مقاله به صورت Bold و با فونت اندازه 14 نگارش گردد
 4. نام نویسندگان با فونت اندازه 12 نگارش گردد، زیر نام نویسنده ارائه دهنده مقاله خط کشیده شود.
 5. سازمان نویسندگان (Affiliation) با فونت اندازه 10 نگارش گردد.
 6. متن خلاصه مقاله با فونت اندازه 12 و سر تیتر‌ها به صورت Bold نگارش گردد.
 7. حاشیه از هر طرف 2 سانتی‌متر منظور گردد.

لازم به ذکر است طبق تصمیم اتخاذ شده توسط تیم علمی اولین کنگره پژوهشی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ، درصورت پذیرش مقاله و ارائه آن در کنگره، گواهی فقط برای ارائه دهنده صادر شده و البته نام تمامی همکاران در آن قید خواهد شد. اما به تعداد افراد گواهی صادر نمی شود و فقط یک گواهی صادر خواهد شد.


 

دستورالعمل ارسال خلاصه مقاله بر حسب نوع مقاله
 

1- مقالات اصیل (Original Articles) شامل سابقه و هدف (Background and Objective)، مواد و روش‌ها  (Materials and Methods)، یافته‌ها  (Findings)، نتیجه گیری (Conclusion) و واژه‌های کلیدی (Key Words) می باشد.

تذکر: در مقالات کارازمایی بالینی کد ثبت IRCT بایستی در روش کار یا در انتهای چکیده ذکر گردد در غیر این صورت خلاصه مقاله ارسالی حذف خواهد شد.

2- مقالات مروری سیستماتیک (Systematic review articles) شامل سابقه و هدف (Background and Objective)، روش جستجو (Search Method)، یافته‌ها  (Findings)، نتیجه گیری (Conclusion) و واژه‌های کلیدی (Key Words) می باشد.

3- مقالات گزارش مورد (Case report) شامل سابقه و هدف (Background and Objective)، گزارش بیمار (Patient Report)، نتیجه گیری (Conclusion) و واژه‌های کلیدی (Key Words) می باشد.

4- گزارش بیمار (Patient Report) شامل سابقه و هدف (Background and Objective)، روش بررسی (Method of Evaluation)، یافته‌ها  (Findings)، نتیجه گیری (Conclusion) و واژه‌های کلیدی (Key Words) می باشد.

در تمامی انواع مقالات بیشترین حجم چکیده می بایست به روش کار و یافته های اصلی تحقیق اختصاص یابد. از نوشتن مقدمه و یا نتیجه گیری طولانی خودداری شود.

 

 

 

 

 
راهنمای نگارش مقاله

فایل ارائه پوستر و سخنرانی

جدول زمانبدی کنگره

پوستر همایش

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.1)